U Rajevu Selu svečano je otvorena 25. Smotra izvornog stvaralaštva “Raspjevana Cvelferija” – tradicionalna folklorno-kulturna manifestacija, kojom se nastoji promovirati i očuvati slavonski (cvelferski) plesovi i običaji devet sela županjske Posavine, a utemeljena je 1990. godine.
Na trodnevnoj priredbi “Raspjevanoj Cvelferiji” nastupaju kulturno-umjetnička društva iz cvelferskih sela te njihovi gosti iz drugih krajeva Hrvatske ili inozemstva.
Manifestacija je započela otvaranjem izložbe Muzeja Cvelferije. Kod zgrade osnovne škole postavljena je izložba fotografija s vojno-graničarskih ophoda “Čuvali smo granicu na Savi“, a koju su razgledali brojni posjetitelji. Potom se održala priredba u kojoj su nastupala djeca iz dječjih folklornih skupina s područja Cvelferije, prikazavši folklorno i pjevačko umijeće.
Sudionike i posjetitelje pod velikim šatorom u središtu naselja pozdravili su i izaslanik vukovarsko-srijemskog župana Damira Dekanića i v.d. pročelnika Ureda župana Marko Dikonić te načelnik općine Drenovci Josip Nasurović, a potom se obratio i predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović.
Predsjednik je istaknuo kako je nakon katastrofalne poplave 2014.godine prvi puta čuo naziv za Cvelferiju, a nakon obnove sada selo izgleda još ljepše što mu je izuzetno drago, te je ujedno svečano i otvorio ovogodišnju smotru folklora.
Na županjskom području koje graniči sa Srbijom na istoku i BiH na jugu, Cvelferija je područje koje obuhvaća sela Drenovci, Podgajci, Rajevo Selo, Đurići, Račinovci, Gunja, Vrbanja, Soljani i Strošinci. Naziv je izveden iz njemačkog jezika, iz vojne teriminologije, a ostao je iz razdoblja Vojne krajine i borbe protiv Osmanlijskog carstva.
U to doba Hrvatska je bila podijeljena na pukovnije, a one na niže jedinice, satnije, a područje ovih sela činilo je 12. Satniju, a sjedište 12. satnije (kompanije, kumpanije) bilo je u Drenovcima. Od njemačkog „zwölf“, što znači 12, ovaj kraj prozvan je Cvelferijom.