U velikoj sali Doma kulture u Vrbanji u organizaciji Udruge za arheološka istraživanja spačvanskog krajolika promovirana monografija o arheološkom nalazištu Purić-Ljubanj kraj Vrbanje koju je predstavila arheologinja Andreja Malovoz. Monografija, koja je značajna u svjetskim razmjerima, oslanja se na podatke prikupljanja iskopavanjem na arheološkim nalazištima sa brončanodobnim humcima od 2008. do 2015. godine – Purić-Ljubanj te 19 sličnih lokacija.

Prapovijesni humci otkriveni su 2007. godine uz veliku pomoć Vrbanjca Ivana Ćosića Bukvinog, a terenska istraživanja vršena su u suradnji sa Zavičajnim muzejom Stjepan Gruber iz Županje, Sveučilištem u Southamptonu i Nacionalnim tajvanskim sveučilištem, uz veliku podršku lokalnog stanovništva. Rezultati dosadašnjih istraživanja pokazali su na koji su način članovi zajednice odavali počast svojim pokojnima, kako su se služili krajolikom u svrhu komunikacije te kako su kroz vrijeme sagradili vlastitu kulturu i identitet. Dodatne podatke o prapovijesnim lokalitetima na području spačvanskih šuma neinvazivnim istraživanjima prikupila je Udruga za arheološka istraživanja spačvanskog krajolika u razdoblju od 2016. do 2018. godine. Sustavna arheološka istraživanja se nastavljaju i u nadolazećim sezonama, a o atraktivnosti lokaliteta govori i činjenica da su se međunarodnoj ekipi i ekipi iz Hrvatske ove godine pridružili arheolozi iz Makaa i Sjedinjenih Američkih Država.

Promociji monografije prisustvovala je pročelnica Upravnog odjela za turizam i kulturu Vukovarsko-srijemske županije Tamara Kalistović, kao i pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu Andrija Matić