
U organizaciji KUD-a Šumari Vinkovci, na vinkovačkom korzu održan je Međunarodni festival folklora “Susjedi” koji je okupio goste iz Italije, Slovenije, Austrije, Mađarske i Hrvatske.


„Prije četiri godine organizacije CIOFF-a Hrvatske, Italije, Austrije, Mađarske i Slovenije sjeli su za stol i dogovorili su se oko organizacije festivala kojeg su nazvali „Susjedi”, na svim jezicima država koje sudjeluju. Cilj je bio da to bude jedan produženi vikend festivala i da organizator svake godine bude neka druga država”
istaknuo je predsjednik CIOFF-a Hrvatske Enrih Merdić, a ove godine ujedno je i jedan od organizatora ovog hvalevrijednog festivala.
Događaju je u ime Vukovarsko-srijemske županije prisustvovao Marko Vukolić iz Upravnog odjela za turizam i kulturu.

