U zagrebačkom kinu „Europa“ održana je premijera 90-minutnog dugometražnog dokumentarnog filma “Sve je bio dobar san”, redatelja Branka Ištvančića, koji je rađen u produkciji Udruge hrvatskih branitelja i dragovoljaca Domovinskoga rata i partnera u projektu Udruge dr. Ante Starčević – Tovarnik i Udruge Artizana iz Zagreba.
Film govori o tragičnoj smrti francuskog dragovoljca Jean-Michel Nicoliera, nakon pada Vukovara, a premijeri filmanazočio je župan Božo Galić, zajedno s predstojnikom Ureda župana Marinkom Beljom.
Producenti ovoga filma su: Zvonko Milas, Antun Ivanković i Irena Škorić
Premijeri filma nazočila je i Lyliane Fournier, majka Jean-Michela, Paul Nicolier, njegov brat, velika ekipa koja je bila uključena u stvaranju filma, brojni Vukovarci i građani Zagreba i okolice, kao i drugi gosti koji su došli pogledati ovaj potresan, intiman i dirljiv dokumentarac.
Dokumentarni film proučava događaje iz vremena početka rata u Hrvatskoj, dolazak Francuza Jean-Michela Nicoliera u Hrvatsku, njegovu borbu, tragične događaje u obrani grada Vukovara kao i mučeničku smrt na Ovčari, a sve kroz vizuru njegove majke Lyliane Fournier.
Nabijen snažnim emocijama, ovaj film na posve drugačiji način progovara o Domovinskom ratu u Hrvatskoj a posebno o Vukovaru.
Kroz priču u filmu, majka Lyliana traga i za posmrtnim ostatcima svojeg sina, ali i podatcima koji govore o njemu od dolaska u Hrvatsku, boravku na prvoj ratnoj liniji u Mejaškom Selu pa do odlaska u ratni pakao Vukovara. Majka se prisjeća svojeg sina i njegove mladosti i pokušava otkriti razloge zbog kojih je Jean-Michel otišao iz rodnog Vesoula na hrvatsko ratište. Sa svojim drugim sinom Paulom odlazi u Vukovar u potragu za istinom o posljednjim danima života njezina sina, kojeg su tzv. JNA i srpske paravojne jedinice izvukle iz hangara na Ovčari i pogubile na obližnjoj livadi.
U filmu je prikazan i zadnji prilog o Jean-Michelu, koji je kao ranjenik iz podruma vukovarske bolnice, na dan pada Vukovara, govorio francuskim novinarima o strašnim danima rata.
U filmu se pojavljuje Antun Ivanković kao istraživač cijele priče i začetnik dokumentarnog filma,očevidac mučenja Dragutin Berghofer – Beli, pukovnik Ivan Grujić koji forenzički analizira posmrtne ostatke nepoznatih osoba ubijenih za vrijeme Domovinskoga rata, Josip Račić koji je sa Jean-Michelom ležao u razorenoj vukovarskoj bolnici, mr.sc. Vesna Bosanac, ratna ravnateljica vukovarske bolnice i drugi sudionici.
Priča o mladom Francuzu pretočena je 2012. godine i u roman naslovljen “Jean ili miris smrti”, koji je utemeljen na dugogodišnjoj osobnoj istrazi Nevenke Nekić i Antuna Ivankovića, protkan iskazima sa suđenja u Beogradu, pismima Jeanove majke i isječcima iz francuskog tiska. Knjiga je izdana u nakladi Udruge dr. Ante Starčević iz Tovarnika.