Veličina teksta:
Izbornik
heeader image heeader image

Obilježen Dan sjećanja na žrtve Dudika

  • 01. kolovoza 2022.
  • Ostalo
fullscreen Obilježen Dan sjećanja na žrtve Dudika.jpg Obilježen Dan sjećanja na žrtve Dudika.jpg
Obilježen Dan sjećanja na žrtve Dudika.jpg

U Spomen - parku Dudik u Vukovaru u nedjelju je održana komemoracija za žrtve stradale na tom stratištu tijekom II svjetskog rata.

Nazočnima su se obratili predsjednik Saveza antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske Franjo Habulin te predsjednik Zajednice udruga antifašističkih boraca i antifašista Vukovarsko- srijemske županije Lazo Đokić. Oni su u svojim govorima ukazali na značaj antifašističke borbe za stvaranje suvremene Republike Hrvatske te antifašizma kao vječne težnje za slobodom i jednakosti među ljudima.

Vijence su položila oko 40 izaslanstava iz Republike Hrvatske i susjednih zemalja, a u ime Vukovarsko - srijemske županije to je učinio zamjenik župana Srđan Jeremić.

Ispis
Vrh