Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Centar za znanstveni rad u Vinkovcima uz suradnju Vukovarsko-srijemske županije, Grada Vinkovaca i Boso d.o.o. organizirao je Knjiški Krnjaš VIII. Znanstveno-stručni skup, Stjepan Schulzer Müggenburški (1802. – 1892.), mikolog, austro-ugarski časnik i istraživač lokalne povijesti.
Skup se održao u rodnoj kući Ivana Kozarca u Vinkovcima, a zanimljivom programu skupa, doprinio je i stručni voditelj Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije Pavao Dragičević s prezentacijom na temu Kritično ugrožene, ugrožene, osjetljive i nedovoljno poznate vrste gljiva na području Vukovarsko-srijemske županije.
Sažetak prezentacije pročitajte u nastavku: Gljive su velika i ekološki iznimno važna skupina organizama. Unatoč velikoj ekološkoj važnosti, gljive su jedna od najslabije istraženih skupina organizama, kako u svijetu, tako i u nas. Pretpostavlja se da u Hrvatskoj živi oko 20 000 vrsta gljiva, no do danas ih je zabilježeno manje od 25 %. Kao i većina drugih organizama na našem planetu, gljive mogu biti ugrožene ljudskim aktivnostima. Najviše ih ugrožava nestanak i degradacija staništa, no značajniji uzroci ugroženosti su i onečišćenje, klimatske promjene te prekomjerno sakupljanje plodišta jestivih vrsta. Crveni popis gljiva Hrvatske i Crvena knjiga gljiva Hrvatske temeljni su koraci u njihovoj zaštiti.